Opis
Interijeri, Arhitektura, Dizajn – 6. izdanje
Što je za istoriju umetnosti Jansonova knjiga to je u području dizajna interijera upravo ova knjiga. Nije slučajno da se upravo ona i naziva „biblijom dizajna interijera“.
Interijeri Arhitektura Dizajn na više od 700 stranica daje celovit hronološki pregled razvoja, glavnih karakteristika dizajna i uređenja interijera od praistorije preko drevnih civilizacija Egipta i antičke Grčke sve do današnjih dana i moderne umetnosti. Posebna pažnja je posvećena povezivanju političkih, ekonomskih i socijalnih komponenti koje su uticale na razvoj dizajna i arhitekture kroz istoriju. Kroz knjigu se opisuje dominantni uticaj dizajna i vrlo uska povezanost untrašnjeg uređenja i arhitekture.
Svaka knjiga širi horizont bez otvaranja prozora! Ova govori o visokim dometima iz širokog vremenskog, stilskog i sadržajnog odabira antologijskih primera interijera i
dizajna. Ta se kolekcija nezaustavljivo mijenja, puni svakim trenom i na mnogim mjestima, inspirirana potrebom za zdravim i ugodnim, dostojnim i civiliziranim životom. Još uvijek, nažalost, ne za svakoga i svugdje. Direktna i lako provjerljiva poruka uključuje misao: I ovu ćete knjigu držati u ruci u nekom interijeru. Osvrnite se! – Nenad Fabijanić, prof.dr.sc.
Kratki sadržaj:
I. STARI SVIJET:
Dizajn u pretpovijesti
Egipat
Stari istok
II. KLASIČNI SVIJET:
Grčka
Rim
III: SREDNJI VIJEK:
Ranokršćanski i bizantski dizajn
Romanika
Gotika
Islamski svijet
IV. ISTOK:
Indija
Kina
Japan
V. RENESANSA:
Italija: od renesanse do neoklasicizma
Španjolska: od španjolsko-maurske umjetnosti do neoklasicizma
Francuska: od renesanse do neoklasicizma
Engleska: Od renesanse do neoklasicizma
Afrika
VI. NOVI SVIJET:
Pretkolumbovska Amerika
Rana Amerika
VII. MODERNI SVIJET:
Devetnaesto stoljeće
Dvadeseto stoljeće
Recenzije
Još nema recenzija.